Ordu Evde Ek İş İlanı

Ordu Evde Ek İş İlanıKaradeniz’in güzel şehirlerinden birisi Ordu’dur. Deniz ve ormanın iç içe girdiği bölgede halkın büyük bir bölümü tarım ve hayvancılıkla geçinir. Özellikle fındık ve çay üretimi ile bölge halkı yaşamını sürdürmeye devam eder.  Ordu gittikçe büyüyen nüfusu ve bölgenin ekonomik şartlarının ağır olması nedeniyle insanlar artık geçim sıkıntısı çekmeye başladı. Ordu ilinde yaşayanlar için Ordu evde ek iş ilanı makale yazı dizimizi hazırladık. Bu yazı dizimiz özellikle ev hanımı ve çalışamayan beylere evde ek iş konusunda fikir vermek amacıyla hazırlandı.

Ordu evde ek iş ilanı makale dizimizde bu hafta evde salçalık biber hazırlayarak para kazanma yönteminden bahsedeceğiz. Özellikle yaz aylarının sonlarına doğru biber fiyatları oldukça ucuzlar. Yaz mevsiminde salçalık biberin kilosunu 70 kuruşa alabilirsiniz. 100 kilo biber aldığınızda 70 lira ödemiş olursunuz. 100 kilo biberden ortalama 15 kilo salça çıkar. 5 kiloluk salça fiyatları şuanda 70 liradan satılmaktadır. 15 kilo salçalık biberi 210 liradan satıp 140 lira kazanabilirsiniz.

Ordu evde ek iş ilanı yapmak için kendinize küçük bir ekip kurabilirsiniz. Kurduğunuz ekiple işi büyütebilirsiniz. Yaptığınız salçaları civar bölgedeki lokantalara, mandıralara ve süper marketlere satabilirsiniz. İlan bastırıp elektrik direklerine bu ilanları asabilirsiniz. Böylece pazar ağınızı genişletebilirsiniz.

Sosyal medyayı aktif olarak kullanan birisi iseniz eğer facebookta yaptığınız işin temizliğini ve hijyenini resimleyip salçalarınızı çok farklı bölgelere kargo aracılığı ile pazarlayabilirsiniz. Unutmayın çalışmaktan çok ürünlerinizi pazarlayacak ağı bulmalısınız. Pazar ağınız ne kadar geniş olursa kazancınız o denli artacaktır. İşin maliyetini düşürmek adına kalitesiz ürün ortaya koymak size kısa vadede kazanç sağlayabilir fakat uzun vadede size büyük kayıp olarak dönecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir